Trs Zdeněk *1985

Krystalizace, 2018

olej, plátno, 80 × 130 cm, sign. na rubu Trs 18
Malířská tvorba současného autora mladší generace Zdeňka Trse se pohybuje v oblasti abstrakní geometrické tvorby. Školení ve sklářském ateliéru V. Kopeckého a následně v malířském ateliéru Z. Berana směřovalo autora k precizní hypperrealistické malbě, a především k dokonalé iluzivnosti zobrazovaných námětů. Elementární geometrické tvary, odkazující k stereometrickým nebo vesmírným tělesům, pojednaných na monochromní šedé ploše, poutají svou schopností evokovat iluzi prostoru, díky níž se autor stal rozpoznatelným na české výtvarné scéně. Vesmír se svými zákonitostmi a tajemstvím, přitahující lidskou pozornost a současně unikající našemu poznání, je hlavním motivem maleb autora, který jeho spletitost a neuchopitelnost převádí do racionálních struktur.

90 aukce 56

vyvolávací cena 110 000 Kč € 1

dosažená cena 110 000 Kč

pol. č.91
aukce: 56
5 000 Kč
vyvolávací cena:
5 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.92
aukce: 56
16 000 Kč
vyvolávací cena:
16 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.93
aukce: 56
15 000 Kč
vyvolávací cena:
18 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.94
aukce: 56
24 000 Kč
vyvolávací cena:
24 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.95
aukce: 56
13 000 Kč
vyvolávací cena:
13 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.96
aukce: 56
18 000 Kč
vyvolávací cena: