Žák Ladislav 1900–1973, Hynek Gottwald, fa Funkcionalistické židle – 2 ks
Čechy, 30. léta 20. stol., návrh L. Žák, výroba fa Hynek Gottwald, ohýbaná lakovaná překližka (restaurovaná), ohýbaná chromová konstrukce, rozměr 89 × 39 × 40 cm, chromování částečně poškozeno
Ladislav Žák – jeden z nejvýznamnějších představitelů české
funkcionalistické architektury a designu. Nejznámější realizace
jeho prací jsou známy např. v Osadě Baba, po r. 1937 se z ideových
důvodů věnuje již jen nábytkářskému designu. dohromady
94
aukce 56
vyvolávací cena
24 000 Kč
dosažená cena
24 000 Kč