Solařík Karel 1893–1960, Graniton, fa

malovaná sign. KS Radhošť, Čecho. Slov. 231, Československo, 20.–30. léta 20. stol., výroba fa Graniton, dekorováno malírnou K. Solaříka, glazovaná keramika, bohatý malovaný florální a ornamentální dekor, výška 10,5 cm
Karel Solařík st. jako malíř keramiky působil v období rozkvětu rožnovských dílen první poloviny dvacátého století. Vystudoval malbu na keramické škole v Bechyni a následně pracoval v rožnovské malírně pod vedením významného malíře keramiky Aloise Jaroňka. V roce 1918 založil svou vlastní malírnu, kde byly malovány předměty, které nakupoval u keramických a porcelánových firem, v tomto případě fa Graniton.

227 aukce 56

vyvolávací cena 3 000 Kč
dosažená cena 3 000 Kč

pol. č.228
aukce: 56
6 000 Kč
vyvolávací cena:
8 500 Kč
dosažená cena:
pol. č.229
aukce: 56
28 000 Kč / 1 €
vyvolávací cena:
pol. č.230
aukce: 56
12 000 Kč
vyvolávací cena:

pol. č.231
aukce: 56
8 000 Kč
vyvolávací cena:
20 000 Kč
dosažená cena: