Palla Vladimír 1925–2005

kombinovaná technika, plátno, autorská lišta, restaurováno, 120 × 90 cm, sign. na rubu na rámu VLADIMIR PALLA 90 × 120
Vystaveno: Galerie Stará Radnice, Brno, 1990. Architektonická a malířská tvorba Vladimíra Pally spolu bezpochyby souvisejí, ale je to pouze společný úběžník konstruktivního myšlení a usilování, s jasnou a přehlednou skladbou, k níž obě směřují. Umělce nezajímá možnost „malovat architekturu“ ani nepřevádí do malby problém architektonické skladebnosti. Malba se stala druhou sférou jeho tvůrčí činnosti – a dnes již můžeme říci, že je to sféra rovnocenná práci architekta. Také v malbě našel své vlastní problémy i svá vlastní řešení. A to je charakteristika skutečné tvorby. Jiří Valoch, 1990 Vladimír Palla patřil mezi řadu našich význačných moderních architektů pocházejících z Valašska, kterou tvoří např. Bohuslav Fuchs, Richard F. Podzemný, František L. Gahura, Antonín Tenzer, Václav Hilský, Zdeněk Plesník nebo Růžena Žertová.

66 aukce 57

vyvolávací cena 55 000 Kč € 2 099

pol. č.67
aukce: 57
8 000 Kč / 305 €
vyvolávací cena:
16 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.68
aukce: 57
3 000 Kč / 115 €
vyvolávací cena:
pol. č.69
aukce: 57
14 000 Kč / 534 €
vyvolávací cena:
14 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.71
aukce: 57
60 000 Kč / 2 290 €
vyvolávací cena:
70 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.72
aukce: 57
110 000 Kč / 4 198 €
vyvolávací cena:
120 000 Kč
dosažená cena: