Wiesner Richard 1900–1972
Žena s mísou, 1970
olej, plátno, rám, 100 × 81 cm, sign. PN R. Wiesner 70, na rubu štítek ČFVU
Richard Wiesner dosáhl v šedesátých letech charakteristického malířského
projevu, v němž citlivě odstupňovanou barevnost kombinoval se smyslem
pro proměnlivou strukturu a modelaci prostoru světlem, pro zjednodušení
a kultivovanou stylizaci tvarů. Nikdy se však zcela neodpoutal od reality.
Jeho rafinovaný rukopis se pozná na první pohled.
74
aukce 58
vyvolávací cena
180 000 Kč
€ 7 073
dosažená cena
200 000 Kč