Veselý Petr *1953

Bez názvu, z cyklu Déšť, 1991

tužka, tuš, papír, rám, sklo, 62,4 × 45,4 cm, sign. PD tužkou P. Veselý
MÍSTA Pojem místa a míst se v mé práci začal objevovat zřejmě od počátku 80. let a měl několik významových poloh. Asi nejdříve uvědomováním si nějakého místa jako svého druhu okamžiku zastavení, ozřejmění nějaké situace v krajině a také „místa postavy“ nebo místa definovaného postavou (Za sloupem, Místo/Koupání…), dále s lokací místa prostřednictvím nějakého fragmentu (věci, krajiny…). Záhy jsem si začal uvědomovat pojetí místa ve smyslu jeho aktuálního ustavení v prostoru (v prostředí, uprostřed!). Jednak prostřednictvím objektu (sochy), definující místo a prostor kolem sebe zpravidla ze své podstaty, jednak ve vztahu k objektovosti (závěsného) obrazu, jejíž důležitost pro mou další práci se stávala stále důležitější. Tato skutečnost, a vzápětí zkušenost z tvorby vlastních objektů (Místo/Kůl, Kout, Klenba, Práh, Dvě místa/Spojení…), se propojila s vlastně již od počátku 80. let vznikajícími pracemi na papíře, tedy nejen kresbami, ale i perforovanými (vyřezávanými) papíry, začasté s motivy lidské postavy nebo nějaké „situace věci“. Petr Veselý, 3. 10. 2021Petr Veselý, 3. 10. 2021 Provenience: získáno z ateliéru autora.

23 aukce 59

vyvolávací cena 15 000 Kč € 589

dosažená cena 15 000 Kč

pol. č.24
aukce: 59
260 000 Kč / 10 216 €
vyvolávací cena:
pol. č.25
aukce: 59
15 000 Kč / 589 €
vyvolávací cena:
pol. č.26
aukce: 59
18 000 Kč / 707 €
vyvolávací cena:
18 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.27
aukce: 59
15 000 Kč / 589 €
vyvolávací cena:
15 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.28
aukce: 59
3 000 Kč / 118 €
vyvolávací cena:
5 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.29
aukce: 59
19 000 Kč / 747 €
vyvolávací cena:
32 000 Kč
dosažená cena: