Nikl Petr *1960
Bez názvu, 2004
olej, plátno, 145 × 145 cm,
sign. na rubu Petr Nikl, 2004
Provenience: Obraz pochází ze sbírky Nadace
pro současné umění Praha, která koncem 90.
let 20. století zakládala svoji sbírku a zaměřilase na díla současných autorů. Nadaci se
podařilo získat mimořádnou kolekci špičkových
děl, jejichž ceny dnes dosahují mnohonásobku
dřívějších cen. Prodej tohoto díla přispěje
na rekonstrukci budovy v Praze sloužící jako
výzkumné a výstavní centrum nadace.
18
aukce 61
vyvolávací cena
180 000 Kč
€ 7 506