Wagner Josef 1901–1957
Plastika Žena
vtlačená sign. Wagner, Čechy, kolem r.
1942, pálená hlína, výška 33 cm
Josef Wagner byl významný český sochař,
pocházející ze slavné sochařské rodiny, jejíž
kořeny najdeme již v 18. století v Toskánsku.
Byl žákem Q. Kociána, J. Štursy a J. Mařatky
a profesorem Umělecko-průmyslové školy
v Praze. Mezi jeho žáky patří řada vynikajících
sochařů, jako například O. Zoubek nebo V.
Preclík.
148
aukce 61
vyvolávací cena
2 000 Kč
€ 83