Mísa
dílna De Porcelleyne Claeuw, Holandsko, po pol. 18. stol., bílá glazura, kobaltový malovaný dekor, ve středu stylizovaný vějíř z pavích per, na okraji se střídají dva ornamentální motivy přejaté z čínského porcelánu s volutami a šrafováním, Ć 31 cm, poškozeno, lepeno
Lit.: Jana Kybalová, Deltská fajáns ve sbírkách uměleckoprůmyslového muzea v
Praze, 1976, str. 83
136
aukce 5
vyvolávací cena
8 000 Kč