olej, plátno, rám, 87 × 116 cm
sign. PD K. Souček 52.
Obraz byl vystaven a reprodukován v katalogu výstavy:
Karel Souček. Člověk v mých obrazech, Dům umění města Brna 1956, nečíslováno výstava se opakovala v dubnu 1957 v pražské síni Mánes.
Součkův obraz „Na ulici“ patří do cyklu obrazů z let 1952 – 1954,ve kterém se Souček vrátil k tématu města, ulice a života lidí, kteří v něm žijí. V tomto období vznikaly velmi kvalitní práce, které naléhavě a výstižně vystihují atmosféru a tíživost doby. Obraz „Na ulici“ je vynikající prací, laděnou do temnějších obsahových i výrazových poloh.
Lit.: Obraz byl reprodukován v monografii umělcova díla-Kotalík Jiří: Karel Souček, data a svědectví o jeho cestě životem a uměním, Praha Odeon 1983, obr. č. 38. Provenience: Obraz pochází z významné soukromé sbírky českého sběratele.