Fuchs Bohuslav, AKA
Obal na květináč
zn. aka, Československo, 30. léta 20. stol., návrh pravděpodobně B. Fuchs pro firmu AKA, keramika, částečně glazováno, geometrický dekor, masivní nádoba s postranními úchyty, výška 21 cm, 23 cm
Společnost pro výrobu bytových doplňků a uměleckých předmětů AKA byla založena B. Fuchsem v r. 1932. Ve své době patřila k nejlepším producentům designového zboží v Československu. Mezi další autory patřila i manželka zakladatele Drahomíra Fuchsová nebo František Kaláb.
315
vyvolávací cena
7 000 Kč
€ 281
dosažená cena
7 000 Kč