Vingler Vincenc (1911-1981)
Liška a vrána - 2 ks
liška vtlač. sign. VINGLER, Čechy, 60. léta 20. stol., autor V. Vingler, kompozice cín, olovo, slitina, délka lišky 13 cm, vrána výška 14 cm, série Lyra Pragensis
Vincenc Vingler (1911-1981) vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze (1927-33). Ve svých sochařských pracích zpracovával především zvířecí tématiku. Několikrát reprezentoval republiku na světových výstavách (1954 trienále v Miláně, 1956 bienále v Benátkách a v Sao Paulu, EXPO 58). V 60. letech dospěl k větší tvarové redukci. V 70. letech se zabýval uzavřenými cykly, které rozváděl do monumentálních měřítek (Corrida, Cirkus). Dílo tohoto pražského sochaře je zastoupeno ve sbírkách GHMP.
359
aukce 36
vyvolávací cena
7 000 Kč
€ 255
dosažená cena
7 500 Kč