Gothein Werner (1890-1968)
Soubor misek – 7 ks
Německo, Karlsruhe, návrh W. Gothein v r. 1927, keramika, oranžovo-červená glazura, 7 ks: 6 dezertních talířků ( 17 cm), mísa na třech nožkách ( 31 cm), jeden kus restaurován
Werner Gothein byl německý malíř a dřevorytec, jehož tvorbu ovlivnila umělecká expresionistická skupina Die Brücke, zejména Ernst Ludwig Kirchner. Ve 20. letech 20. stol. se W. Gothein věnoval také návrhům keramiky, kterou v letech 1924–1936 realizovaly Staatlichen Majolika Manafaktur v Karlsruhe a Steingutfabrik Velten-Vordamm.
281
aukce 37
vyvolávací cena
5 000 Kč
€ 182