Titlová Ylovsky Margita (*1957)
Bez názvu, 1989
propalovaná kresba, rtěnka, hlína, papír, rám, sklo, 70 x 56 cm, sign. PD tužkou M Titlová Y. 89
Provenience: z ateliéru autorky. Margita Titlová Ylovsky (*1957) je výraznou malířkou a konceptuální umělkyní generace 80 let, 20. stol. Nabízená kresba patří do cyklu tzv. rtěnkových kreseb, které vznikaly mezi lety 1982-1989. Není výjimečná jen ojedinělou technikou, ale i svým, pro autorku méně obvyklým formátem. Práce na papíru z 80. let jsou zastoupeny jak v domácích, tak v zahraničních galeriích a sbírkách.
15
aukce 38
vyvolávací cena
22 000 Kč
€ 791