tuš, olej, papír, nerealizovaný návrh, 30,5 × 44,2 cm, sign. PD Král 87, poškozeno
Lit.: Jan Králík: Peklo zvané Paříž - Alžír – Dakar, 1989, SNTL - Státní nakladatelství technické literatury.
Václav Král, automobilový designér, automobilový konstruktér a závodník. Svou tvorbu proslavil jako tvůrce ikonických a designově dokonalých závodních automobilů značky Metalex. S takzvanou Supertatrou byl vytvořen historicky první český národní rychlostní rekord. Kromě návrhů modelů Tater použitých pro závod Rallye Paříž Dakar patří známé modely Spider, Škoda Buggy, formule Easter. Mimo automobilové odvětví se angažoval i při navrhování např. balicího stroje, tlačných zařízení pro invalidní vozíky nebo počítačů. Je také autorem proskleného výtahu pro Veletržní palác. Neméně známá je i autorova ilustrátorská a grafická činnost. Na sklonku života V. Král vyučoval na ČVUT a pražské průmyslovce. V roce 2002 se stal předsedou Asociace průmyslových designérů ČR