Váchal Josef (1884–1969)

Peklo

sign. v tisku J. Váchal, zn. tiskárny Ant. Vítek, Čechy, návrh v r. 1916 J. Váchal pro Dekorace českých umělců, vytiskl Ant. Vítek Junr., vydavatel A. Münzberg, litografie, rám (rozměr 66 x 85 cm), sklo

Mgr. P. Jirásek.: Váchalova 4-6 barevná litografie vznikla v roce 1916 pro sérii prestižních Dekorací českých umělců za přitomnosti Jaro Procházky a Josefa Váchala, který kámen signoval. Je uvedena v řadě publikací a je považována za příklad progresivní modernistické intervence do loutkové scénografie.

131 aukce 54

vyvolávací cena 6 000 Kč € 248

pol. č.132
aukce: 54
40 000 Kč / 1 651 €
vyvolávací cena:
pol. č.133
aukce: 54
25 000 Kč / 1 032 €
vyvolávací cena:
25 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.134
aukce: 54
3 000 Kč / 124 €
vyvolávací cena:
17 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.135
aukce: 54
22 000 Kč / 908 €
vyvolávací cena:
46 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.136
aukce: 54
18 000 Kč / 743 €
vyvolávací cena:
pol. č.137
aukce: 54
30 000 Kč / 1 238 €
vyvolávací cena: