Boudník Vladimír 1924–1968

Soubor grafických listů – 6 ks

Ženské torzo, lept, papír, 2/10, sign. PD V. Boudník 24. III. 63, Žena, lept, papír, sign. UD Vladimír B. 63., Ženský akt, lept, papír, sign. UD V. B. 63., Loďka, lept, papír, sign. UD V. Boudník 63., Myška, suchá jehla, papír, 41/100, sign. PD V. Boudník 1958., LD v tisku V.B., Milostný dopis, lept, papír, sign. UD V. Boudník 1963., pasparta, rám, sklo, 10,5 × 7,5 cm, 8 × 5,5 cm, 8 × 5,5 cm, 5,5 × 8 cm, 6 × 8 cm, 5,5 × 9 cm
Vladimír Boudník patří k ojedinělým solitérům českého poválečného umění. Svým experimentálním přístupem k tvůrčímu procesu a důrazem na samotný fyzický akt tvorby, které se uplatnily v nových grafických technikách z padesátých let, jako je aktivní, strukturální nebo magnetická grafika, přinesl do umění zcela nové principy. Již od konce 40. let 20. století se Boudník svými manifesty explosialismu a akcemi v pražských ulicích jednoznačně vyčlenil z kontextu dobové umělecké tvorby.
Extrémní osobní citlivost a fyzický až tělesný přístup k aktu tvorby jej vedly k experimentování s materiály a technikami, které přesahovaly rámec, v němž bylo výtvarné umění této doby chápáno. Předjímaly budoucí vývoj českého informelu a akčního umění a napojovaly se na mezinárodní paralely, které však Boudník v té době neznal.

13 aukce 55

vyvolávací cena 28 000 Kč € 3

dosažená cena 28 000 Kč

pol. č.14
aukce: 55
65 000 Kč / 8 €
vyvolávací cena:
pol. č.15
aukce: 55
130 000 Kč / 5 €
vyvolávací cena:
pol. č.16
aukce: 55
240 000 Kč / 8 853 €
vyvolávací cena:
330 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.17
aukce: 55
8 000 Kč
vyvolávací cena:
8 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.18
aukce: 55
180 000 Kč
vyvolávací cena:
pol. č.19
aukce: 55
450 000 Kč / 99 €
vyvolávací cena:
450 000 Kč
dosažená cena: