Kyncl František 1934–2011
Monostruktura, 1992
reliéf, akryl, ruční papír, pasparta, rám, sklo, ve výřezu 101,5 × 74,6 cm, sign. na rubu 10 E 1–36 F. K. 92
František Kyncl, český malíř a sochař, patří mezi
nejvýraznější představitele českého konstruktivismu
2. pol. 20. stol. I když byl v r. 1968 donucen
emigrovat do západního Německa, kde žil až do
své smrti, již vešel do povědomí sběratelů.
Zde vystudoval Akademii umění v Düsseldorfu.
F. Kyncl se stal významným představitelem
tzv. düsseldorfského okruhu. Kynclova tvorba
vychází ze základního tvaru monostruktury,
kterou obměňuje v nekonečných malířských,
ale i sochařských variantách.
14
aukce 58
vyvolávací cena
40 000 Kč
€ 1 572
dosažená cena
100 000 Kč