10 Nemes Endre 1909–1985

Architektonická postava, 1978

koláž, tempera, karton, pasparta, rám, sklo, 31 × 18 cm, sign. LD ondre nemes 1978, na rubu štítky z výstav
Tři koláže z pozdního období Endre Nemese, který vycházel ze zkušenosti ze středoevropského prostředí s širším přesahem, vykazují základní znaky jeho vyhraněného výtvarného názoru. K nim patří bohatá fantazie čerpající z otevřeného pohledu na svět, smysl pro prolínání různých zdánlivě neslučitelných podnětů a motivů a také cit pro vyváženou kompozici blízkou malířům ze Skupiny 42 (František Gross, František Hudeček, Bohumír Matal, …). Vystaveno: Endre Nemes, Liljevalchs Konsthall, Stockholm, 1972, Endre Nemes, Bor s museum kulturhuset, Bor s, 1975 – 1976Vystaveno: Endre Nemes, Göteborgs Konstmuseum a Konsthalle, 1979, Čeští a slovenští mistři 19. a 20. století, Galerie MIRO, 2009

10 aukce 59

vyvolávací cena 24 000 Kč € 934

dosažená cena 36 000 Kč

pol. č.11
aukce: 59
20 000 Kč / 786 €
vyvolávací cena:
pol. č.12
aukce: 59
12 000 Kč / 472 €
vyvolávací cena:
17 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.13
aukce: 59
8 000 Kč / 314 €
vyvolávací cena:
12 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.14
aukce: 59
6 000 Kč / 236 €
vyvolávací cena:
11 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.15
aukce: 59
9 000 Kč / 354 €
vyvolávací cena:
12 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.16
aukce: 59
5 000 Kč / 196 €
vyvolávací cena: