Hlavička Tomáš *1950
Koráb, 2018
rytá sign. HLAVIČKA 2018, tavené, broušené a leštěné sklo
se zatavenou stříbrnou fólií, 70 × 21 × 13 cm
Koráb je jednou z variant obdobně tvarovaných, rozmanitě barevně pojednaných objektů-mís, na nichž autor pracuje od roku 2001. Představuje vysoce kvalitní polohu Hlavičkovy tvorby, kde v jednoduchém stereometrickém bloku ožívá efektní hra linií, barev, lesků, vyvolávající zdání pohybu. Působivost děl spočívá právě v kontrastu strohé formy a živelnosti či precizní skladby složitých struktur, jimiž je vyplněna. Tomáš Hlavička (*1950) vystudoval původně architekturu. Stěžejním pro něj bylo setkání s uznávaným sklářským výtvarníkem Pavlem Hlavou, se kterým od r. 1980 spolupracoval na skleněných realizacích v architektuře. Je držitelem četných mezinárodních ocenění. Provenience: z ateliéru autora.
aukce 59
vyvolávací cena
140 000 Kč
€ 5 501
dosažená cena
170 000 Kč