Amphora, Reissner, Stellmacher & Kessel, fa

Váza s uchy a květy

model. č. 26 580, vtlač. firemní zn. AMPHORA, Čechy, Trnovany u Teplic, výroba fa Amphora, Reissner, Stellmacher & Kessel, kolem r. 1905, keramika s jemnými transparentními glazurami a zlacením, tělo s jemným florálním motivem, výška 27,5 cm, odborně restaurováno
Porcelánka, nejčastěji označovaná jako „Amphora“, byla založena r. 1892 Alfredem Stellmacherem, pozdějšími partnery se stali E. Stellmacher a R. Kessel. Nejslavnější produkce vznikala v období secese. Firma obdržela řadu významných cen a uznání, např. v r. 1893 státní cenu ze světové výstavy v Chicagu či zlatou medaili z Paříže v r. 1889.

152 aukce 59

vyvolávací cena 6 000 Kč € 236

pol. č.153
aukce: 59
5 000 Kč / 196 €
vyvolávací cena:
pol. č.154
aukce: 59
46 000 Kč / 1 807 €
vyvolávací cena:
50 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.155
aukce: 59
5 000 Kč / 196 €
vyvolávací cena:
8 500 Kč
dosažená cena:

pol. č.156
aukce: 59
36 000 Kč / 1 415 €
vyvolávací cena:
pol. č.157
aukce: 59
3 000 Kč / 118 €
vyvolávací cena:
pol. č.158
aukce: 59
12 000 Kč / 472 €
vyvolávací cena:
12 000 Kč
dosažená cena: