Josef Hoffmann 1870–1956, Wiener Werkstaette, fa
Dóza
mistrovská značka Josef Hoffmann,
ražená značka Wiener Werkstaette,
punc dudek, Rakousko-Uhersko,
návrh J. Hoffmann v r. 1918, výroba
po r. 1922, stříbro, tělo i víko uvnitř
zlaceno, ryzost 900/1000, hmotnost
brutto 442,00 g, úchyt ze slonové
kosti, silnostěnná vertikálně žebrovaná
schránka s projmutým hrdlem, víčko
s masivní žebrovanou úchytkou, jemný
celoplošný kladívkový dekor, výška
11 cm, průměr 13 cm
Šestidílná souprava tohoto modelu
se nachází ve sbírce Österreichische
Museum für angewandte Kunst.
Souprava stejného designu byla
vystavena na výstavě Exhibition des
Arts Décoratifs et Industriels Modernes
v Paříži v r. 1925.
Lit.: Peter Noever Prestel, Josef
Hoffmann Designs, MAK-Rakouské
muzeum užitého umění ve Vídni 1992,
s. 97.
161
aukce 61
vyvolávací cena
60 000 Kč
€ 2 502
dosažená cena
95 000 Kč