Liška Oldřich, arch 1881–1959
Hnízdové stolky – 2 ks
Čechy, 30. léta 20. stol., dřevo s makasarovou dýhou, opakní bílé a černé sklo, 2 ks, stolky strohého funkcionalistického tvarosloví, rozměr 65 x 40,5 x 62 cm
Oldřich Liška byl spolupracovník J. Kotěry aj. Gočára a zároveň výrazný samostatný architekt, urbanista a designér. V jeho ateliéru vznikaly mimořádné realizace pro Královehradecký region, ve kterém se stal tento ateliér ve 20.–50. letech 20. století nejvýznamnější projekční kanceláří. Kovový štítek autora na částech soupravy nábytku, ze které stolky pochází dohromady
aukce 62
vyvolávací cena
24 000 Kč
€ 979