Germaná Mimmo
Acis et Galathea, 1980, Koupající se, 1982
olej, plátno, 200 × 200 cm, sign. LD Mimmo Germana 1980, tuš,
akvarel, pastel, papír, 56,5 × 75,5 cm, sign. UD M. Germana 1982
Mimmo Germaná, italský malíř a sochař, patřil v osmdesátých letech
20. století do okruhu italské umělecké transavantgardy, která podobně
jako neoexpresivní hnutí v Evropě odmítala abstrakci a konceptuální
umění a navracela se k figurativnímu umění a symbolicky ztvárněným
motivům. Typickými projevy těchto děl je expresivní „divoká“ malba,
pestrá barevnost čistých nelomených tónů s výjevy ze současného nebo
mýtického světa.
dohromady
92
aukce 63
vyvolávací cena
75 000 Kč
€ 3 174