Císařovský Tomáš (*1962)

Znaková řeč, 1991

olej, plátno, 130 x 114 cm, sign. na rubu T. Císařovský 91, Znaková řeč

odhadní cena 220 000–300 000 Kč. Lit.: Dostál Martin: Tomáš Císařovský. Kant 2003, nestránkováno, P. Volf: Tomáš Císařovský. Obrazy z let 1988–2003. Praha 2004, s. 29–36. T. Císařovský patří mezi nejvýznamnější české malíře generace nastupující v 80. letech 20. stol. Tvorba, poučená postmodernou, se nese v duchu figurální realistické malby a zachycuje v rané fázi témata české národní historie a národního sebeuvědomění. Na začátku 90. let 20. stol. vytvořil Císařovský sérii obrazů, zabývajících se světem lidí, trpících ztíženou možností komunikace se svým okolím v souvislosti s jejich duševním či fyzickým omezením. Obličeje a ruce a zejména jejich mimika a gesta hovořící znakovou řečí jsou hlavním pojítkem ke světu neslyšících a nevidomých. T. Císařovský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze a v 80. letech 20. stol. vystavoval na neoficiáních výstavách Konfrontace. Byl členem skupiny Tvrdohlaví. Jeho dílo je mj. zastoupeno ve sbírkách Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně a Východočeské galerii v Plzni.
65 aukce 41

vyvolávací cena 180 000 Kč € 6 545

pol. č.66
aukce: 41
50 000 Kč / 1 818 €
vyvolávací cena:
60 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.67
aukce: 41
150 000 Kč / 5 455 €
vyvolávací cena:
150 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.68
aukce: 41
100 000 Kč / 3 636 €
vyvolávací cena:

pol. č.69
aukce: 41
110 000 Kč / 4 000 €
vyvolávací cena:
110 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.70
aukce: 41
12 000 Kč / 436 €
vyvolávací cena:
pol. č.71
aukce: 41
42 000 Kč / 1 527 €
vyvolávací cena:
42 000 Kč
dosažená cena: