Středoevropský/český malíř

Romantická krajina s povozem a mlýnem, kolem r. 1830

olej, dřevěná deska, rám, 17 x 22,5 cm,sign. LD monogramem R

Konzultováno s experty z oblasti starého umění. Konzultováno s restaurátorem Liborem Jarošem.

Obraz krajiny s povozem a mlýnem v pozadí nese tradiční prvky romantické krajinomalby po r. 1800, která našla ve střední Evropě silnou odezvu. Na obrazu je také patrný vliv holandské krajinomalby v rozvržení krajiného rámce a stafáží figur, povozu a mlýnu v pozadí. Stylově je možno dílo zařadit do okruhu Antonína Mánesa.

45 aukce 43

vyvolávací cena 20 000 Kč € 740

pol. č.46
aukce: 43
25 000 Kč / 925 €
vyvolávací cena:
pol. č.47
aukce: 43
25 000 Kč / 925 €
vyvolávací cena:
pol. č.48
aukce: 43
60 000 Kč / 2 221 €
vyvolávací cena:

pol. č.49
aukce: 43
200 000 Kč / 7 402 €
vyvolávací cena:
200 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.50
aukce: 43
45 000 Kč / 1 665 €
vyvolávací cena:
pol. č.51
aukce: 43
90 000 Kč / 3 331 €
vyvolávací cena: