Sandrik
Dózička – 2 ks
Československo, 20. léta 20. stol., 2 ks: zn. Sandrik, tzv. „čínské stříbro“, uvnitř zlaceno, fazetovaná dózička
10,8 cm na kulovitých nožkách, víko s kulovitým úchytem,
ruhá dóza o 9,8 cm neznačena, víko na stěžejce, uvnitř zlacena
Pakfong (druh alpaky), nebo-li tzv. čínské stříbro, je slitina mědi, zinku a niklu. Má bílou barvu, dobrou odolnost proti korozi a tvárnost. Užívá se ho často při výrobě šperků.
234
aukce 16
vyvolávací cena
1 500 Kč
€ 57